Laptop dla całej rodziny

Domowy laptop

Laptopy hybrydowe czy te z dotykowym ekranem możliwości jest dużo. Laptop dla całej rodziny jest dość często poszukiwany. Model laptopa, który spełnia oczekiwania każdego członka rodziny, a do tego jest dobry i tani można znaleźć łatwiej, niż się to wydaje. Polecane laptopy dla całej rodziny są przeróżne. A więc, jakie kryteria powinien spełniać laptop dla całej rodziny?

Laptop dla całej rodziny – kryteria

Jeśli kupujesz laptopa i ma on służyć całej rodzinie, to musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Do czego będzie używany laptop?
  • Jak często będzie się z niego korzystać?
  • Czy ma on służyć tylko do takich rozrywek jak granie, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czy na przykład nadawać się jeszcze do nauki i pracy?

Po odpowiedzeniu sobie na te proste pytania, łatwiej jest podjąć decyzję podczas zakupów. Dobry laptop dla rodziny nie musi być, kto wie, jak zaawansowany technologicznie. Wystarczy, żeby spełniał on podstawie kryteria. Nalezą do nich:

  • Bateria – powinna umożliwiać kilkugodzinną pracę bez konieczności podłączenia do prądu.
  • Dysk twardy – rodzina, która używa laptopa do oglądania filmów, gier czy słuchania muzyki nie potrzebuje aż tak dużej ilości pamięci, dlatego około 300- 500 GB powinno wystarczyć. Zawsze, gdy będzie to za mało, można dokupić sobie dodatkowy dysk przenośny.
  • Matryca – jak najbardziej matowa. Matowa matryca nie tylko mniej męczy oczy podczas korzystania z laptopa, ale także sprawia, że jest ono przyjemniejsze.
  • Procesor – laptop przeznaczony dla rodziny nie musi mieć ponad przeciętnie dobrego procesora, dlatego wystarczy Intel Core i3 lub Intel Core 2 Duo.

Biorąc pod uwagę te kwestie, będziesz wiedział, co jest ważne w laptopie, a do czego nie należy przywiązywać większej uwagi.

Cena laptopa dla całej rodziny

Jeśli chodzi o ceny laptopów, to są bardzo zróżnicowane. Oczywiście można kupić laptopa za 1200 złotych, ale odpowiedni laptop dla rodziny będzie kosztował od około 1500 złotych. Zawsze można postawić na droższy model, ale czy jest sens? Laptopy droższe są takie ze względu na poziom zaawansowania i przeznaczenia, jeśli potrzebujesz zwykłego sprzętu na co dzień to właśnie taki kup. Laptop dla gracza za kilkanaście tysięcy nie jest Ci potrzebny. Jeśli już chcesz kupić jakichś lepszy model laptopa, to poszukaj takiego w promocji.

Laptop dla rodziny nie musi być drogi, żeby sprawdził się na co dzień. Wystarczy postawić na model spełniający oczekiwania, a satysfakcja z jego zakupu będzie gwarantowana. Nie ma sensu inwestować w, kto wie, jak drogi sprzęt, jeśli nie jest nam potrzebny.